“Yeni Komünizm” Çıktı!

Devrimci Komünist Parti ABD başkanı, teorisyen ve aktivist Bob Avakian’ın, yaklaşık 30 yıldan fazla bir süredir devam ettirdiği Marksizm-Leninizm-Maoizm bilimi araştırmaları sonucunda sistemleştirdiği ve halen yeni bilgi ve tecrübelerle yapılanmasını sürdüren komünizmin yeni sentezi olan Yeni Komünizm çalışması, İngilizce, İspanyolca ve Farsça’nın ardından geçtiğimiz günlerde El Yayınları tarafından Türkçe olarak ilk baskısını gerçekleştirdi.

Çığır açan bu çalışma, dünyanın durumu, insanlığın hali ve temelden bir değişim ihtimaliyle ilgilenen herkese, köklü ve detaylı bir yönlendirme, dayanak ve devrimlerin en köklüsünü: insanlığın kurtuluşuna yönelik komünist bir devrim gerçekleştirmeye –dünya ölçeğinde baskı ve sömürünün tüm biçimlerini aşmaya yönelik bir rehber sağlamaktadır.

Bob Avakian, Komünizmin yeni sentezinin mimarıdır. Bu yeni sentez, önceden geliştirilmiş komünist teorinin bir devamıdır, fakat aynı zamanda onun ötesine bir nitel sıçramayı ve bazı önemli hususlarda da ondan bir kopuşu temsil eder. Avakian, geniş kitlelerin karmaşık teoriye erişebilmesi için bu kitabı yazmıştır. Kendisi bu kitapta, uzun yıllara dayalı komünizm bilimini geliştiren çalışmalarından ve 1975’teki kuruluşundan itibaren Devrimci Komünist Partisi (ABD) başkanlığını içeren devrimci komünist önderlik tecrübesinden aktarım yapmaktadır.

Çığır açan bu çalışma, kapitalizm-emperyalizm sistemini ve onun yeni öğeler biriktirerek çözümlenemeyen çelişkilerini bilimsel şekilde analiz eder; devrime yönelik bir hareketin karşı karşıya olduğu zorluklarla yüzleşir ve enternasyonal komünist devrime katkı sağlamanın bir parçası olarak bu ülkede gerçek bir devrim yapmanın yolunu açar.

4 temel bölüm ayrıca oryantasyon ve eğitime yönelik 2 ek bölümden oluşan bu önemli çalışmayı aşağıdaki kitabevlerinden temin edebilirsiniz:


https://www.odakitap.com/yeni-komunizm-bob-avakian/9789758674763

https://www.kitapdenizi.com/yeni-komunizm

https://www.kitapsec.com/Products/Yeni-Komunizm-Bob-Avakian-El-Yayinlari-329368.html

https://kidega.com/kitap/yeni-komunizm-279437/detay

 

Kuram Dergisi

Diyalektik materyalist bir perspektifle, bilimsel sosyalist teorinin sınıf mücadelelerine uygulanması ve derinleştirilmesi doğrultusunda yayın çizgisini sürdüren Kuram Dergisi 2 ayda bir yayında!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest