Malkangiri’de 5000 Kişilik Toplantılar

HKP (Maoist), Malkangiri ilçesinde kayıp bölgeleri geri kazanmak için Andra Pradeş sınırındaki Cheruberu orman alanında halka açık bir toplantı düzenledi. Daha önce Cumartesi günü bölgede benzer bir toplantı düzenlenmişti.

Gerici devlet güçlerini, bölgedeki paramiliter ve diğer güvenlik güçlerini suçlayan devrimci lider Ora Nageswar Rao, bölgede içme suyu, elektrik ve iletişim gibi süreçlerdeki noksanlıkları belirtti. Hükümet karşıtı sloganları yükselten Maoist lider, gençleri mücadeleye katılmaya çağırdı. Toplantılara silahlı yerli kadınlar dahil olmak üzere 5.000’den fazla aşiret katıldı. Halkın toplantıları hakkında polisin bilgisi olmadığı belirtildi.

Maoist liderler, gerici devlet güçlerini bir zamanlar Vineel Krishna’nın serbest bırakılması sürecinde uyulacağı belirtilen koşulları takip etmedikleri için yaşayacakları korkunç sonuçlar konusunda uyardı.


Kaynak: http://www.newindianexpress.com/states/odisha/2018/mar/19/rebels-meet-to-mobilise-support-1789229.html

Ahmet Erdoğan

Dilbilim, Jeoloji, Leninizm ve Edebiyat alanlarında araştırmaları bulunmaktadır. Kuram Dergisi emekçi sınıflar ve üçüncü dünya kategorisini düzenlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest