Jamil Mizher’den Önemli Açıklama

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Siyasi Büro üyesi Jamil Mizher’den Gazze Şeridi’nde yüzbinlerce kişiyi buluşturan mitinge yönelik açıklama geldi.

“Bugün Gazze Şeridi’nde yüzbinlerce insanı bir araya getiren toplu mitinglerde kaybettiğimiz şehitlere saygılarımızı sunuyoruz. Büyük Geri Dönüş, hak ve özgürlüklerimizi, özellikle de hiçbir zaman pazarlık yapamayan ya da işlemden geçirilemeyen geri haklarımızı korumak için gerçekleştirilen bir referandumdur. Bu yürüyüş, Filistin halkının birliğini baltalamak üzere yapılan işgalin tüm iddiasını engellemiştir.”

“Halkımızın Gazze Şeridi’ndeki eylemleriyle, akıttıkları kan ve fedakarlıklarıyla, ulusal haklarına bağlılıklarını teyit etmişlerdir. Siyonist saldırganlık, kuşatma ve ‘yüzyılın anlaşması’ türünden tasfiye projelerine karşı bugün her tür direniş ve intifadaya ve çatışmalara karşı yeni bir aşamaya geçilmiştir.”

Büyük Geri Dönüş’ün Mart sonunda  bitmediğini, ancak 15 Mayıs’ta Nakba’nın yıldönümüne doğru ilerleyecek sürekli bir faaliyet programı olduğunu kaydedildi.

“Bugün, halkımız kendini kurban etmeye hazır olduklarını, birleştiklerini ve kararlı olduklarını gösterdiler. Filistin haklarına ve ilkelerine karşı bütün komploları yeneceğiz. Bu büyük bir olaydır ve tüm dar düşüncelerin üzerinde yüksek ulusal çıkarlara öncelik verilmesini ve Filistinli kitlelerin somutlaştığı fedakarlık ve büyüklük seviyesine yükselmeyi gerektirir.”

“Mizher, Filistin halkının bugün, “Yüzyılın Anlaşması” da dahil olmak üzere, ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e devredilmesi ve mülteci haklarının hedeflenmesi de dahil olmak üzere, haklarını inkâr eden tüm planlarla yüzleştiklerini söyledi. Geri Dönüş, işgal ve uluslararası topluma yeni bir denklem koymakta ve Filistin halkının hiçbir zaman kendi haklarından vazgeçmeyeceğini ve tüm bu girişimleri kararlılıkla karşılayacağını açıkça ortaya koymaktadır. Bugün Siyonist askerler tarafından Filistinlilere karşı yapılan saldırı, günlerce geri dönen kaos devletinin ve binlerce insanın bir araya geldiği Filistin halkının direnişini ve kararlılığını bozma konusundaki yetersizliklerinin kanıtıdır. Bu birleşik ulusal sahne bugün, Filistin halkının atalarının topraklarına olan bağlılıklarını yansıtıyor. Bu, halkımızın iradesinin gerçek ifadesidir… işgalin karşı karşıya gelmesi, ulusal birliği yeniden kurmak ve yurdumuz Filistin’i düzenlemek için en etkili yoldur.”

Ahmet Erdoğan

Dilbilim, Jeoloji, Leninizm ve Edebiyat alanlarında araştırmaları bulunmaktadır. Kuram Dergisi emekçi sınıflar ve üçüncü dünya kategorisini düzenlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest