Filipinler Komünist Partisi’nden Kınama

Filipinler Komünist Partisi 17 Mayıs 2018 tarihinde yayınladığı basın açıklaması ile son günlerde yaşanan gelişmelere dikkat çekti.

Filipinler Komünist Partisi; Filipin halkı ve devrimci güçleri adına geçtiğimiz Pazartesi günü silahsız insanlara yönelik İsrail devleti tarafından izlenen faşist saldırı ve katliamlara yönelik dünya kamuoyunu destekliyor.

Filipinler Komünist Partisi, ABD destekli Netanyahu faşist rejimini katliamdan suçlu olarak sorumlu tutmaktadır. İsrail halkının geniş kitleleri Filistin halkıyla dayanışma içindedir ve faşist suçlu Netanyahu’nun devrilmesini talep etmekte haklıdır.

Trump hükümeti, İsrail rejiminin Filistin halkına yönelik terörist saldırılarını destekleyerek eşit derecede süreçten sorumludur. Kendisi Pazartesi günkü katliamla ilgili uluslararası bir soruşturmayı engelledi. Netanyahu rejimini Filistin halkına karşı şiddet kullanmaya teşvik etti. Büyükelçiliği Kudüs’e taşımaya kararı aldı.  1967’de Altı Gün Savaşı ile Kudüs başkent olarak İsrail tarafından kabul ettirilmeye çalışıldı.

Filipinler Kominist Partisi, Duterte rejiminin Kudüs’teki ABD büyükelçiliğinin açılış törenlerine temsilci göndermesini şiddetle kınıyor!

Filipinli devrimci güçler ve Filipin halkı, 14 Mayıs katliamında şehit düşen Filistinlilerin yakınlarının acısını paylaşıyor. FKP, bir kez daha, Filistin halkını kendi anavatanlarına dönmek için yorulmaz mücadelelerini selamlıyor.


Kaynak: https://www.philippinerevolution.info/statements/20180517-condemn-israeli-massacre-of-palestinian-demonstrators

Kuram Dergisi

Diyalektik materyalist bir perspektifle, bilimsel sosyalist teorinin sınıf mücadelelerine uygulanması ve derinleştirilmesi doğrultusunda yayın çizgisini sürdüren Kuram Dergisi 2 ayda bir yayında!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest