FHKC: “Gazze Ateş Altında! Direnişe Destek Ol!”

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, adalet ve özgürlükten yana tüm hareketlere ve dünyanın her yerindeki Filistin ve Arap toplumlarına Gazze’deki saldırılara karşı acil eylem çağrısında bulundu.

Bu çağrıyı yaparken, toprakları ve tüm Filistin halkının özgürlüğü için savaşırken Siyonist işgal güçleri tarafından bugün şehit edilen iki kahraman yoldaşımız Muhammed El Tatari ve Muhammed Odeh için yas tutuyoruz.

Siyonist güçler, Filistin direniş liderlerini kaçırmak ve öldürmek için gizli bir operasyonla Gazze Şeridi’ni işgal etmeye çalıştılar. Sömürgeci güçlerin topraklarını korumak için mücadele eden 7 Filistinli’yi öldürdüler – ama Filistin direnişi onların suçlarından kaçmasına izin vermedi. Direniş hızlı bir şekilde gerçekleşti, dünyadaki en ağır silahlı güçlerden birine karşı kahramanca savaştı ve suikastçılara ve katillere güçlü bir darbe indirdi.

Bu gece bombalar bir kez daha Gazze’ye düşüyor. Siyonist güçler, televizyon istasyonlarını ve üniversiteleri bombalıyor ve bir kez daha hastanelere saldırı düzünlemekle halkı tehdit ediyorlar. Bu, 2009, 2012 ve 2014 savaşlarından sonra, 11 yıl süren acımasız bir kuşatmanın ardından Gazze’de Filistinlilere karşı yapılan askeri saldırı ve sayısız bombalı saldırı ve suikast sonucu gelmiş bulunuyor.

Bu saldırı, Gazze’deki binlerce Filistinlinin geri dönme ve kuşatmayı kırma temel haklarını talep ettiği “Great March of Return” başarılarını bastırmaya yönelik bir girişimdir. Bu halk hareketine karşı, Siyonist güçler keskin nişancılarını devreye soktular ve 200’den fazla Filistinli göstericinin hayatını aldılar. Bütün bu saldırılara rağmen, Filistinli Gazze halkı direnişe devam ediyor, direnişi bırakmayı reddediyor, geri dönüş ve kurtuluş mücadelesinde kararlılar. Gazze’deki Filistinliler yalnız değildir ve yalnız bırakılmamalılar! Bu saldırı sadece İsrail işgalcileri tarafından değil, sömürgeci ırkçı devleti destekleyen ABD, Fransa ve İngiltere gibi emperyalist güçler tarafından gerçekleştiriliyor. Filistinlilerin haklarını ve varoluşunu nasıl yıkacaklarını düşünen gerici Arap rejimleri, Yemen’de yıkım ve ölüm saçıyor.

Şimdi harekete geçme zamanı! Sokaklara ve meydanlara çıkın, Gazze’deki Filistin halkı için gösteri düzenleyin, protesto edin ve harekete geçin, ancak her şeye rağmen direnmeye devam edin! İsrail’e boykot başlatın ve emperyalizme var olduğu her yerde karşı çıkın!

Filistin halkının, Filistin direnişinin ve Filistin davasının yanında olun – geri dönüş ve kurtuluş mücadelesi için mücadele edin, nehirden denize!


Kaynak: http://pflp.ps/english/2018/11/12/urgent-call-gaza-under-attack-stand-with-palestine-stand-with-the-resistance/

Ahmet Erdoğan

Dilbilim, Jeoloji, Leninizm ve Edebiyat alanlarında araştırmaları bulunmaktadır. Kuram Dergisi emekçi sınıflar ve üçüncü dünya kategorisini düzenlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest