Bochum’da “Filistin’e Özgürlük” Buluşması

Geçtiğimiz günlerde Almanya-Bochum’da Revolutionäre Aktion Bochum, JugendarbeiterInnenbund ve başkanlığını Gabi Fetchner’in yaptığı MLPD (Almanya Marksist-Leninist Partisi) “Filistin’e Özgürlük” sloganı altında buluştu. Farklı devrimci gençlik örgütlerinden de katılımların olduğu etkinlikte Filistin halk müzikleri eşliğinde dans edildi.

Almanya’daki siyonist lobinin çarpıtarak manipule etmeye çalıştığı etkinlik için “Nehirden Denize Filistin Özgür Olacak!” sloganları atıldı iddiası gündeme geldi. Linksjugend NRW sözcüsü böyle bir sloganın o gün atılmadığının altını çizdi. Siyonist lobi Hannah Bruns yoldaşı bu organizasyonların arkasındaki kişi olarak tanımlıyor ve kendisine yoğun şekilde iftira atıyor. Komünist organizasyonları bir araya getiren kişi olarak öne çıkartılan Hannah Bruns, Almanya’daki İsrail lobisinin bir süredir takibinde bulunan bir devrimci.

Northrhine-Westphalia (NRW)’dan gelen Antideutsche olarak tanımlanan siyonist destekçisi grupların tekno müzik çalarak sabote etmeye çalıştığı etkinlik bu engellemelere rağmen amacına ulaştı ve Hannah Bruns için halkın sempatisi daha da kuvvetlendi. Siyonist gruplar yerel medyaya yaptığı aktardığı bilgilerde kendilerine taş atıldığı yalanına da başvurmuş durumda.

Daha büyük organizasyonlar için potansiyel içeren bu ufak çaplı gösteri Filistin halkına bir destek olarak önem kazanıyor.

Kuram Dergisi

Diyalektik materyalist bir perspektifle, bilimsel sosyalist teorinin sınıf mücadelelerine uygulanması ve derinleştirilmesi doğrultusunda yayın çizgisini sürdüren Kuram Dergisi 2 ayda bir yayında!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest